Samorozwój

Czym jest szczęście?

Szczęście nie jest jakąś „rzeczą” do osiągnięcia. Nie jest też jakimś magicznym celem. Szczęście jest częścią naszej podróży w życiu. Jest to stan umysłu, stan bycia, który musimy starać się osiągnąć, utrzymać i zrealizować. Mistrzowie jogi spędzili całe życie na jego poszukiwaniu. Buddyści spędzają setki godzin próbując go osiągnąć. Uzależnieni i narkomani szukają krótkotrwałych, sztucznych wybuchów szczęścia (co ostatecznie niszczy czystą, prawdziwą formę szczęścia). Więc powinniśmy być szczęśliwi cały czas, prawda? Niekoniecznie, a oto dlaczego.

Dlaczego nie musisz być szczęśliwy przez cały czas. Przez całe nasze życie będziemy mieli dobre i złe czasy.

Czasy radości i czasy bólu.

Taki jest sposób życia. Ale ta równowaga przyjemności i bólu jest jednym z podstawowych czynników napędzających nasze życie. To właśnie pozwala nam stać się tym, kim jesteśmy.

Ale przebywanie w jednym stanie może faktycznie wytrącić nas z równowagi lub zbić z tropu.

Potrzebujemy mieć trochę turbulencji tu i tam, aby umożliwić nam rozkoszowanie się i wykorzystanie w pełni dobrych czasów.

Co to oznacza?

Że powinniśmy być nieszczęśliwi lub niezadowoleni czasami?

Nie.

To znaczy, że podczas gdy życie może wytrącić nas z równowagi teraz i wtedy (z pozornie złymi wydarzeniami występującymi w naszym życiu), musimy być w stanie powrócić do pozytywnego usposobienia szybko i z większą mocą. Bycie szczęśliwym przez cały czas oznaczałoby nie doświadczanie innych emocji. Nie powinniśmy być szczęśliwi cały czas, ponieważ istnieje wiele innych pozytywnych emocji, które odpowiednio wykorzystane pozwolą nam wzmocnić nasze pozytywne spojrzenie. Kiedy wszystkie te emocje są wykorzystywane w naszym codziennym życiu, pozwalają nam doświadczyć zupełnie nowego poziomu przyjemności – i, tak, szczęścia.

To kwestia tego, jak interpretujemy znaczenie wydarzeń, które mają miejsce w naszym życiu, a także postaw, które nosimy w sobie każdego dnia. To jest to, czego musimy szukać.

Nie samo szczęście, ale umiejętność nadania pozytywnego znaczenia wydarzeniom w naszym życiu i to, jak wykorzystamy energię stworzoną przez te wydarzenia.

Jeśli nie masz w tej chwili pozytywnego/szczęśliwego usposobienia, oto kilka emocji i cnót, które pomogą ci odejść od negatywnego nastawienia w kierunku bardziej pozytywnego.

Niezależnie od tego, co życie rzuca na ciebie.

Chociaż nie są one koniecznie takie same jak bycie „szczęśliwym”, uderzają w podobny akord.

1. Wdzięczność

Być może jednym z najbardziej niedocenianych emocji w dzisiejszych czasach jest wdzięczność.

Jest to niesamowity punkt wyjścia, jeśli dopiero zaczynasz swoje poszukiwania szczęścia.

Wdzięczność, gdy praktykowane w całości i unadulterated moda, pozwala doświadczyć świata przez obiektyw obfitości, jak żaden inny.

Pomyśl o niesamowitych rzeczach, które ktoś ma do swojej dyspozycji w dzisiejszym nowoczesnym świecie.

Komputer, z którym można przeczytać ten artykuł, lub dostęp do prawie każdego innego kawałka informacji, które chcesz, w stopniu, że nigdy nie miał.

Twoje zdrowie, które wielu z nas uważa za oczywiste, dopóki nie zachorujemy lub nie doznamy urazu. Chodzenie jest kolejnym wielkim błogosławieństwem! Tak samo jak widzenie, wąchanie, czucie i uśmiechanie się, jak również nie tkwienie w łóżku/na kulach/w wózku inwalidzkim.

Wszechświat dostarczył ci dosłownie setki rzeczy, za które możesz być wdzięczny.

Zacznij każdy poranek od bycia wdzięcznym za to, że się obudziłeś, że masz wzrok i że możesz wyjść na zewnątrz, aby wykorzystać swoje umiejętności dla świata.

Bądź wdzięczny za swoje sukcesy i porażki, ponieważ w ten sposób uczysz się, gdzie i jak zastosować swoje umiejętności.

Jeśli ktoś stawia na emocje i energie obfitości – i wdzięczność za to – wszechświat będzie pracował, aby nagrodzić cię obfitością.

Zanim się zorientujesz, poczujesz małe przypływy RADOŚCI.

2. Radość

Podczas gdy bliski krewny do szczęścia, radość jest, gdy coś lub ktoś w naszym świecie tworzy ogromny wybuch szczęścia na raz.

Ale potrzeba determinacji i odwagi, aby praktykować wdzięczność często i konsekwentnie wystarczająco, aby mieć więcej radości w swoim życiu.

„Radość to wolność. Kiedy człowiek wypełnia swój umysł radością, jego intelekt staje się wolny od swojego wygnania. Może kontrolować swój umysł i intelekt jakkolwiek chce, tak aby skupić się na swoim celu.” – Anonimowy Mędrzec

W miarę doświadczania małych kawałków radości w całym swoim codziennym życiu, będzie ona budować impet i siłę.

Wdzięczność i radość mogą współpracować, aby stworzyć fundament szczęścia i pozwolić ci żeglować swoją łodzią przez zdecydowaną większość burz, które życie – i wszechświat – może rzucić na ciebie.

To jest, gdzie stoimy jako wartownicy używać nasz swój uszy i oczy.

Czujnie szukamy dobra w rzeczach, które widzimy, słyszymy i mówimy.

Na przykład słuchanie muzyki, która rozświetla twoją duszę, może dosłownie wyciągnąć cię z rozpaczy i choroby.

Wystarczy spojrzeć na ten wspaniały teledysk, który ostatnio stał się wirusem na Facebooku!

Jeśli nie masz skłonności muzycznych, ale bardziej artystyczne, malarstwo, rysunek, ceramika i inne sztuki również pozwalają nam połączyć się i wyrazić radość, którą w sobie trzymamy.

Sztuki te są wyrazem naszej surowej duszy.

Podnoszą nas i pozwalają na dostęp do naszego własnego „wewnętrznego geniuszu”.

Pewien wielki mędrzec powiedział kiedyś:

„Radość jest naczyniem, za pomocą którego można czerpać ze źródeł witalności i świeżości”.

3. Cierpliwość

„Wszystko, co się dzieje, ma swój powód”.

Nawet te rzeczy, które nie sprawiają, że jesteśmy cały czas szczęśliwi.

Być cierpliwym i spokojnym bez względu na to, co dzieje się w codziennym życiu, to chyba najwyższy poziom szczęścia, jaki można osiągnąć.

Dlaczego?

Ponieważ posiadanie absolutnej, niezachwianej wiary w to, że wszystko, co cię spotyka, służy twojemu ostatecznemu dobru, jest najtrudniejszą i najbardziej wymagającą rzeczą, jaka istnieje w życiu.

Nie mówię tego lekko.

Choć mam jeszcze trochę do przebycia na mojej drodze do sukcesu, nie jestem daleko od niektórych absolutnie najbardziej próbnych dni w moim życiu i karierze… i widziałem to u sportowców, których trenuję i firm, z którymi pracowałem jako konsultant.

Jak tylko skupimy się i zaczniemy dążyć do naszego celu w życiu, do naszego marzenia, nagle napotykamy na trudności, przeszkody i utrudnienia w każdym kształcie i formie i z każdego kierunku.

Ale, mój przyjacielu, przeszkoda jest drogą (to również świetna książka).

Możemy naprawdę doświadczyć radości, gdy pracujemy ciężej, staramy się bardziej i mądrzej, i skupiamy się na postawie wdzięczności pomimo tych przeszkód.

Kiedy zamieniamy to cierpienie i rozpacz w czyste szczęście, które jest o wiele większe niż to, które mielibyśmy, zdajemy sobie sprawę, że nie dowiedzielibyśmy się, do czego jesteśmy naprawdę zdolni, gdyby nie ta przeszkoda na drodze do naszego marzenia.

Kluczem jest tutaj cierpliwość, z wdzięcznym nastawieniem, które pozwala nam być wypełnionym pozytywną energią – nie negatywnością.

To właśnie tutaj przechodzisz od kogoś, kto szuka sukcesu i szczęścia do tego, kto jest Success-FULL i szczęśliwy.

Czy nadal chciałbyś być szczęśliwy przez cały czas?

Nasz dzisiejszy świat jest wypełniony tymi, którzy są przygnębieni, źli i smutni.

Nasze społeczeństwo wspiera to ułomne myślenie poprzez ciągłe wciskanie złych i strasznych rzeczy, które wydarzyły się co godzinę.

„Wiadomości” stale przedstawiają negatywne rzeczy, które miały miejsce, podczas gdy my straciliśmy wiele dobrych rzeczy na nas, pochowanych pod złem świata.

Znalezienie prawdziwej radości i szczęścia jest najtrudniejszą rzeczą do zrobienia, zwłaszcza w dzisiejszym świecie.

Wydaje się, że trzeba dosłownie zmuszać się do bycia szczęśliwym przez cały czas.

Jednak szczęście zaczyna się od przyjęcia postawy wdzięczności wobec wszystkiego i wszystkich.

Musimy również być cierpliwi w czasie życiowych prób i burz.

Połączenie wdzięczności i cierpliwości pozwoli na tworzenie się radości w małych porywach.

Wtedy będziesz doświadczać radości w coraz większej obfitości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *