Psychologia

Relacje z samym sobą

Inwestuj w swoje relacje z samym sobą

Wydaje się, że istnieje jakaś debata na temat tego, czy powinieneś wziąć trochę czasu dla siebie i po prostu być sam przez jakiś czas. Myślę, że powinieneś, i to podwójnie, jeśli twój nieudany związek był toksyczny.

Jeśli twoja tożsamość była tak zawinięta w związek, który teraz odszedł, cóż, to dobry czas, aby odkryć, kim jesteś w kontekstach poza tym związkiem. Spiesząc się, aby znaleźć kogoś, kto wypełni tę pustkę bez naprawdę zorientować się, co chcesz i czego potrzebujesz (patrz poniżej) jest receptą na powtarzające się katastrofy relacji.

Dużo czasy, ja jest ten bardzo brakiem świadomość wokoło jeden potrzeby który prowadzi związek spadać oddzielnie w pierwszy miejscu. Więc jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, to dowiedzieć się, kim jesteś, czego potrzebujesz i jak zaspokoić te potrzeby. A żeby to naprawdę wiedzieć, musisz to rozgryźć na własną rękę.

Ustalenie, jakie naprawdę są twoje potrzeby

Konflikty w związkach prawie zawsze powstają, ponieważ jedna lub obie osoby nie zaspokajają swoich potrzeb w jakiś sposób. I często zdarza się, że te potrzeby nie są skutecznie komunikowane lub czyjeś potrzeby są ignorowane. Tak czy inaczej, pierwotną przyczyną problemu jest brak świadomości własnych potrzeb. Związki kończą się, gdy ktoś decyduje, że koszt niezaspokojenia jego potrzeb jest już nie do zniesienia.

Nasze podstawowe potrzeby emocjonalne obejmują:

Status. Poczucie ważności lub wyższości; poczucie wyzwania.

Połączenie. Poczucie bycia zrozumianym i docenionym; wspólne wartości i doświadczenia.

Bezpieczeństwo. Poczucie bezpieczeństwa i niezawodności; poczucie zaufania.

Wszyscy mamy te potrzeby w naszych związkach, ale wszyscy nadajemy im nieco inne priorytety. I nieproporcjonalnie ceniąc jedną potrzebę nad innymi, często powodujemy problemy w naszych związkach, które mogą nawet przerodzić się w długotrwałe wzorce.

Kluczem do zrozumienia, co poszło nie tak w twoich przeszłych związkach i posiadania lepszych relacji w przyszłości jest zidentyfikowanie swoich potrzeb i potrzeb partnera oraz znalezienie sposobów na ich wspólne pokonanie.

Jeżeli ty jesteś someone który no może wydawać się domyślać się dlaczego twój związki wszystkie kończą sposób robią lub ty wydajesz się mieć ten sam problemy w twój związkach nad i znowu, sprawdzać mój 28-stronicowego ebooka który dives głęboko w emocjonalnych potrzebach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *