Samorozwój

Działanie tworzące motywację

Przełamuj zahamowania strachu, wątpliwości i negatywnej energii, pozwalając sobie jednocześnie stać się najlepszym, jakim możesz być.

Końcowe przemyślenia na temat działania tworzącego Twoją motywację

Pozwolę sobie zostawić cię z krótkim fragmentem książki, którą czytałem jakiś czas temu o nazwie As a Man Thinketh autorstwa Allena Jamesa:

Być może prowadzisz księgowość, a teraz wyjdziesz za drzwi, które tak długo wydawały ci się barierą dla twoich ideałów i znajdziesz się przed publicznością – pióro wciąż za uchem, plamy atramentu na palcach i wtedy i tam wylejesz potok swojej inspiracji.

Być może będziesz prowadził owce i będziesz wędrował po mieście – bukolicznym i z otwartymi ustami; będziesz wędrował pod nieustraszonym przewodnictwem ducha do pracowni mistrza, a on po pewnym czasie powie: „Nie mam nic więcej do nauczenia cię”.

A teraz ty stałeś się tym mistrzem, który tak niedawno marzył o wielkich rzeczach podczas pędzenia owiec.

Odłożysz piłę i samolot, aby wziąć na siebie odnowienie świata.

Lubię ten fragment, ponieważ daje nam do zrozumienia, że kiedy osiągniemy mistrzostwo w naszej dziedzinie, to może nam się wydawać, że to kolejny dzień pracy, ale reszta świata patrzy na nas z podziwem.

Jest to stopniowy proces, który został przyspieszony przez pojawienie się internetu i ilość dostępnych dla nas informacji.

Dokonaj wyboru

Nigdy nie było lepszego czasu w historii znanego świata, aby gonić swoje marzenia, więc pytam: na co czekasz?

My, wszyscy jesteśmy wyjątkowymi ludźmi, którzy mają wyjątkowe cele w naszym indywidualnym życiu; powody, dla których jesteśmy.

Chcę tylko, w głębi serca, aby każdy przynajmniej spróbował swojej podróży.

Pamiętaj, wybór jest i zawsze będzie twój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *